58 662 49 53 biuro@ktarka.pl

Kadra trenerska

Klub Tenisowy ARKA

Trenerzy

Henryk Kornas

Henryk Kornas

trener i koordynator szkolenia

tel: 509773891
email: kornas@ktarka.pl

Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie, broniąc pracę magisterską z zakresu psychologii sportu dotyczącą przyczyn powodzeń i niepowodzeń w tenisie. Studiował również filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wykształcenie uzupełniał na Podyplomowych Studiach Trenerskich w Krakowie i Gdańsku, w roku 2006 otrzymał dyplom trenera I klasy w tenisie. Swoje umiejętności doskonali biorąc udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach trenerskich, szkoleniach i warsztatach Akademii Trenerskiej, będącej projektem Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także na kursach i warsztatach Polskiego Związku Tenisowego, którego jest certyfikowanym wykładowcą i licencjonowanym trenerem.

Zawodowo czynny od roku 1991. Pracował jako trener klubowy w Krakowie, Sopocie, Gdyni oraz w Niemczech, a także jako trener indywidualny zawodników wyczynowych. W latach 2005 –2013 kolejno: trener koordynator Ośrodka Makroregionalnego PZT w Sopocie, trener kadry narodowej PZT Kadetów i Juniorów, trener Centralnego Ośrodka Szkoleniowego PZT oraz trener koordynator Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży Ośrodka Szkoleniowego PZT w Sopocie. Jako coach towarzyszył zawodnikom na turniejach Tennis Europe, Juniors International Tennis Federation, ITF Mens Futures, Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski oraz Europy, przyczyniając się do zdobywania przez swoich podopiecznych medali. Sam jako zawodnik był w Kadrze Narodowej Młodzików, Kadetów i Juniorów i ma na swoim koncie medale Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski.

Interesuje się między innymi etyką, komunikacją i interdyscyplinarnością w sporcie. Rekreacyjnie jeździ konno.

Katarzyna Raszka

trener

tel: 502470710

Przygodę z tenisem rozpoczęła w roku 1975, kiedy to w wieku 7 lat rodzice zapisali ją do sekcji tenisowej MZKS „ARKA” Gdynia. Od 10-tego roku życia zaczęła uczestniczyć w szkoleniu wyczynowym, które obejmowało treningi, sparingi oraz udział we wszystkich turniejach wojewódzkich, okręgowych i ogólnopolskich. Przez cały okres zawodniczy reprezentowała Klub Tenisowy „ARKA” grając w rozgrywkach drużynowych. W wieku 18 lat była sklasyfikowana w pierwszej dziesiątce juniorów w Polsce. Po ukończeniu Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku i uzyskaniu dyplomu magistra wychowania fizycznego oraz trenera klasy II zajęła się pracą trenerską. Obecnie posiada dyplom trenera klasy I oraz licencję Polskiego Związku Tenisowego. Nadal jest związana z Klubem Tenisowym „ARKA”. W swojej pracy szczególny nacisk kładzie na sprawność ogólną i perfekcyjną technikę.

Bożena Kacprzyk

trener

Krzysztof Kacprzyk

trener

tel: 501261242

UPRAWNIENIA / STOPNIE TRENERSKIE

  • Mgr Wychowania Fizycznego
  • Trener I klasy w tenisie
  • Licencja Polskiego Związku Tenisowego
  • Licencja Dyrektora turniejów tenisowych organizowanych w ramach PZT

HISTORIA PRACY TRENERSKIEJ

  • 2000-2004 Trener w Klubie Tenisowym „GTT Lechia” Gdańsk
  • 2004-2008 Trener w Klubie Tenisowym TKS „ARKA” Gdynia
  • Od 2004 Trener współpracujący z kadrą województwa pomorskiego młodzików
  • 2006-2008 Trener w ośrodku konsultacyjno-szkoleniowym PZT w Sopocie
  • Od 2008 Trener w Klubie Tenisowym „ARKA”
  • 2014-2017 Trener-koordynator szkolenia w Klubie Tenisowym „ARKA”

OSIĄGNIĘCIA
W latach 2000-2013 współpraca z wieloma zawodnikami i zawodniczkami, zdobywcami wielu medali Mistrzostw Polski (indywidualnie i drużynowo).

O SOBIE
Przygodę z tenisem rozpocząłem w Klubie Tenisowym GTT Lechia Gdańsk, który przez wiele lat reprezentowałem podczas turniejów tenisowych. W pracy z młodzieżą cenię sobie zaangażowanie i systematyczność.

Tomasz Pindelski

trener

Instruktorzy i trenerzy współpracujący

Julia Zawitowska

Julia Zawitowska

instruktor sportu dyscypliny tenis ziemny i sparingpartner

tel: 791503388

Swoja przygodę z tenisem rozpoczeła w 1995 roku, gdzie w wieku 5 lat przystąpiła do nauki gry w tenisa w Klubie Tenisowym „ARKA” w Gdyni. Tenis tak bardzo się jej spobował, że po kilku latach zaczęła trenować wyczynowo, przy okazji uczestnicząc w turniejach regionalnych, jak i ogólnopolskich organizowanych przez Polski Związek Tenisowy. W tym czasie reprezentowała klub w indywidualnych, deblowych oraz drużynowych turniejach (Drużynowe Mistrzostwa Polski). W między czasie była „ball boy’em” podczas wielu turniejów ogólnopolskich jak i międzynarodowych ATP i WTA m.in. Idea Prokom Open (poźniej Orange Prokom Open) w Sopocie, gdzie podawała piłki takim zawodnikom jak: Rafael Nadal, Gaël Monfils, czy David Ferrer. W wieku 16 lat zrobiła kurs sędziego PZT i od tej pory zajęła się również sędziowaniem turniejów. Kilka lat później zakończyła karierę zawodniczą oraz sędziowską i rozpoczęła kurs instruktora sportu dyscypliny tenis ziemny na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Od 2010 roku posiada licencję instruktora tenisa i od tego czasu uczy dzieci, młodzież oraz dorosłych na każdym poziomie umiejętności i zaawansowania gry w tenisa. Podczas treningów na korcie najważniejsza jest dla niej sprawność fizyczna, poruszanie się po korcie oraz skuteczne uderzenie – nie zapominając o dobrej zabawie!

Sport jest dla niej najważniejszy. W sezonie zimowym trenuje hokej na lodzie, natomiast latem jeździ na rolkach. Interesuje się marketingiem internetowym oraz fotografią.

Natalia Kacprzyk

Anna Guzińska

Anna Guzińska

instruktor sportu tenisa ziemnego i sparingpartner

tel: 666852549

Tenis zafascynował ją w wieku 13 lat, kiedy zaczęła uczęszczać na zajęcia w Klubie Tenisowym „Arka”. W późniejszych latach chętnie brała udział w turniejach amatorskich w Trójmieście. W 2017 roku ukończyła I stopień studiów na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku z uprawnieniami instruktora tenisa. Odbyła również kurs szkoleniowy na wychowawcę kolonijnego w WSTiH w Gdańsku oraz kurs Trenera Personalnego prowadzony przez AWFiS w Gdańsku. Aktualnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich na AWFiS w Gdańsku. Największe doświadczenie zdobyła w KT „Arka” podczas „Wakacji z rakietą”, kiedy prowadziła zajęcia tenisowe z dziećmi, jednak jej przygotowanie pozwala na trenowanie osób w każdym wieku na początkującym oraz średnio – zaawansowanym poziomie. W czasie trwania turniejów „Tenis 10” pełniła rolę sędziego oraz pomagała w organizacji. Podczas treningów stara się wykorzystać możliwość wszechstronnego rozwoju sprawności fizycznej, jaką daje gra w tenisa. Dużą wagę przywiązuje również do prawidłowej techniki, jednak najważniejsze jest czerpanie przyjemności i satysfakcji z gry.

Pasjonuje ją sport w szczególności tenis, joga oraz psychologia, dietetyka i zdrowy styl życia.

Adrian Kowalski

Adrian Kowalski

trener tenisa i sparingpartner

tel: 608314101

Swoją przygodę z tenisem rozpoczął w wieku 6 lat. Od 2009 roku zaczął karierę zawodniczą, którą kontynuuje do teraz. Jako zawodnik był w Kadrze Narodowej Młodzików, Kadetów i Juniorów. Podczas kariery zawodniczej był prowadzony indywidualnie przez trenera Henryka Kornasa. 14-krotny medalista Mistrzostw Polski w grze pojedynczej, podwójnej oraz drużynowej. Wielokrotny medalista na arenie międzynarodowej (Tennis Europe do lat 14 i 16 oraz ITF Juniors do lat 18). Wielokrotny Mistrz Województwa Pomorskiego w każdej kategorii wiekowej. 100-krotny medalista ogólnopolskich turniejów PZT rangi 2, 3 i 4. W grudniu 2016 roku ukończył 4 miesięczny kurs zakończony egzaminem i otrzymał certyfikat Międzynarodowej Federacji Tenisowej ,,Coach of Advanced Players” dzięki temu uzyskał tytuł Trenera Tenisa. Absolwent Sopockiej Akademii Tenisowej, stypendysta Prezesa Rady Ministrów. Aktualnie student Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na wydziale Wychowanie Fizyczne.

Zainteresowania: Kulturystyka, Dietetyka, Anatomia człowieka, Geografia