58 662 49 53 biuro@ktarka.pl

Osiągnięcia

Klub tenisowy ARKA

Klub Tenisowy Arka Gdynia to poza wspaniałym miejscem dla rekreacyjnego uprawiania tenisa także, a może przede wszystkim, kolebka wielu medalistów krajowych mistrzostw. Pierwszy medal dla Arki Gdynia zdobyła w 1965 roku Zofia Szachogłuchowicz. Był to brąz w juniorskim deblu. Pierwsze złoto zdobyliśmy 10 lat później – w 1975 roku Jerzy Sonsalla wszedł na najwyższy stopień podium, zdobywając tytuł Mistrza Polski. Pierwszy drużynowy tytuł – wicemistrzostwo kraju – Arka zdobyła w 1979 roku.

Na złoto przyszło nam czekać do 2004 roku kiedy to po najwyższe laury sięgnęli juniorzy i młodziczki. Do końca 2007 roku tenisiści i tenisistki Arki Gdynia zdobyli łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych 124 medale (32 złote, 27 srebrnych, 65 brązowych) Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz 37 medali (12 złotych, 8 srebrnych, 17 brązowych) w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

MISTRZOSTWA INDYWIDUALNE – 124 MEDALE (32-27-65)

 

SENIORZY – 10 MEDALI (3-3-4)

ZŁOTO 1975 JERZY SONSALLA
ZŁOTO 2005 BARTŁOMIEJ DĄBROWSKI
ZŁOTO 2005 MARCIN MATKOWSKI (DEBEL)
SREBRO 1977 WANDA RYBARCZYK, ROMUALD SZCZEPANIK
SREBRO 2006 BARTŁOMIEJ DĄBROWSKI (MIKST)
BRĄZ 1981 ROMUALD SZCZEPANIK (DEBEL)
BRĄZ 1981 ROMUALD SZCZEPANIK (MIKST)
BRĄZ 2004 KRZYSZTOF KWINTA (DEBEL)
BRĄZ 2005 KRZYSZTOF KWINTA (MIKST)

SENIORZY HALA – 9 MEDALI (1-4-4)

ZŁOTO 2005 BARTŁOMIEJ DĄBROWSKI
SREBRO 1967 ANDRZEJ KUŹNIK, ANTONI SWIŁŁO
SREBRO 1976 JERZY SONSALLA (DEBEL)
SREBRO 2007 MACIEJ DIŁAJ
BRĄZ 1970 JÓZEF ORLIKOWSKI
BRĄZ 1980 ROMUALD SZCZEPANIK
BRĄZ 2004 BARTŁOMIEJ DĄBROWSKI
BRĄZ 2004 MARCIN GOŁĄB

MŁODZIEŻOWCY DO 21 LAT – 1 MEDAL (1-0-0)

ZŁOTO 2007 MARTYNA MAJEWSKA

JUNIORZY – 17 MEDALI (4-2-11)

ZŁOTO 2001 MICHAŁ PIOTROWSKI (MIKST)
ZŁOTO 2007 SZYMON TATARCZYK
ZŁOTO 2007 PAWEŁ POZIOMSKI, SZYMON TATARCZYK
SREBRO 2007 MARTYNA MAJEWSKA (DEBEL)
SREBRO 2007 MARIUSZ JÓŹWICKI (DEBEL)
BRĄZ 1965 ZOFIA SZACHOGŁUCHOWICZ (DEBEL)
BRĄZ 1970 WOJCIECH KRZYSZKOWSKI
BRĄZ 1970 ANDRZEJ KRZYSZKOWSKI, WOJCIECH KRZYSZKOWSKI
BRĄZ 2001 MICHAŁ PIOTROWSKI
BRĄZ 2007 PAWEŁ POZIOMSKI
BRĄZ 2007 MARIETTA BIGUS, PAWEŁ POZIOMSKI
BRĄZ 2007 MARIETTA BIGUS, JOANNA ZWIRBULIS
BRĄZ 2007 MARIUSZ JÓŹWICKI (MIKST)

JUNIORZY HALA – 5 MEDALI (1-1-3)

ZŁOTO 2007 MARIUSZ JÓŹWICKI (DEBEL)
SREBRO 2007 MARTYNA MAJEWSKA (DEBEL)
BRĄZ 2001 MICHAŁ PIOTROWSKI
BRĄZ 2007 MARIETTA BIGUS (DEBEL)
BRĄZ 2007 JOANNA ZWIRBULIS (DEBEL)

KADECI – 21 MEDALI (6-5-10)

ZŁOTO 2005 PAWEŁ POZIOMSKI, SZYMON TATARCZYK
ZŁOTO 2006 MARTYNA MAJEWSKA, SANDRA PODOLAK
ZŁOTO 2006 PAWEŁ POZIOMSKI, SZYMON TATARCZYK
SREBRO 1991 MACIEJ LUBIAK
SREBRO 2006 ADRIANNA DASZKIEWICZ, PAULINA ŁOŚ
SREBRO 2006 SZYMON TATARCZYK
SREBRO 2006 MARIUSZ JÓŹWICKI (DEBEL)
BRĄZ 1961 BARBARA JANISZEWSKA
BRĄZ 2004 PAWEŁ GŁÓDKOWSKI (DEBEL)
BRĄZ 2005 SZYMON TATARCZYK
BRĄZ 2005 MARIETTA BIGUS, JOANNA ZWIRBULIS
BRĄZ 2005 MAŁGORZATA GŁÓDKOWSKA, PAULINA ŁOŚ
BRĄZ 2006 MARTYNA MAJEWSKA
BRĄZ 2006 PAWEŁ POZIOMSKI
BRĄZ 2007 AGATA BACHANEK

KADECI HALA – 13 MEDALI (2-3-8)

ZŁOTO 2006 SZYMON TATARCZYK
ZŁOTO 2006 MARIUSZ JÓŹWICKI (DEBEL)
SREBRO 2004 PAWEŁ GŁÓDKOWSKI (DEBEL)
SREBRO 2005 PAWEŁ POZIOMSKI, SZYMON TATARCZYK
BRĄZ 2005 MARTYNA MAJEWSKA, SANDRA PODOLAK
BRĄZ 2005 PAWEŁ POZIOMSKI
BRĄZ 2006 PAWEŁ POZIOMSKI, SZYMON TATARCZYK
BRĄZ 2006 MARTYNA MAJEWSKA (DEBEL)
BRĄZ 2006 PAWEŁ POZIOMSKI
BRĄZ 2007 ADRIANNA DASZKIEWICZ (DEBEL)

MŁODZICY – 22 MEDALE (7-4-11)

ZŁOTO 2003 SANDRA PODOLAK (MIKST)
ZŁOTO 2004 SZYMON TATARCZYK
ZŁOTO 2004 PAWEŁ POZIOMSKI, SZYMON TATARCZYK
ZŁOTO 2007 PATRYK PYDYSZEWSKI
ZŁOTO 2007 IGA MIKUTOWICZ, KAROLINA ŚWIDERSKA
SREBRO 2004 MARTYNA MAJEWSKA, SANDRA PODOLAK
SREBRO 2006 PATRYK PYDYSZEWSKI (DEBEL)
SREBRO 2007 KAROLINA ŚWIDERSKA
BRĄZ 1974 EWA ŚWIĄTEK
BRĄZ 1974 EWA ŚWIĄTEK (DEBEL)
BRĄZ 1998 MAŁGORZATA KRZYŻANOWSKA (DEBEL)
BRĄZ 2003 SANDRA PODOLAK
BRĄZ 2003 MARIETTA BIGUS, PAWEŁ POZIOMSKI
BRĄZ 2004 PAWEŁ POZIOMSKI
BRĄZ 2004 SANDRA PODOLAK
BRĄZ 2005 ADRIANNA DASZKIEWICZ (DEBEL)
BRĄZ 2006 IGA MIKUTOWICZ (DEBEL)
BRĄZ 2007 PATRYK PYDYSZEWSKI (DEBEL)

MŁODZICY HALA – 12 MEDALI (4-1-7)

ZŁOTO 2004 PAWEŁ POZIOMSKI
ZŁOTO 2004 PAWEŁ POZIOMSKI, SZYMON TATARCZYK (DEBEL)
ZŁOTO 2007 PATRYK PYDYSZEWSKI
SREBRO 2007 PATRYK PYDYSZEWSKI (SREBRO)
BRĄZ 2004 MARIUSZ JÓŹWICKI
BRĄZ 2004 SANDRA PODOLAK
BRĄZ 2004 SZYMON TATARCZYK
BRĄZ 2004 MARTYNA MAJEWSKA, SANDRA PODOLAK
BRĄZ 2007 IGA MIKUTOWICZ, KAROLINA ŚWIDERSKA

SKRZATY – 9 MEDALI (2-3-4)

ZŁOTO 2004 WIKTOR BILSKI (DEBEL)
ZŁOTO 2006 FILIP RONDUDA
SREBRO 2005 PATRYK PYDYSZEWSKI
SREBRO 2006 DANIEL RADZIKOWSKI
SREBRO 2006 FILIP RONDUDA (DEBEL)
BRĄZ 2002 PAWEŁ POZIOMSKI (DEBEL)
BRĄZ 2002 PAWEŁ POZIOMSKI
BRĄZ 2004 WIKTOR BILSKI
BRĄZ 2005 PATRYK PYDYSZEWSKI

SKRZATY HALA – 5 MEDALI (1-1-3)

ZŁOTO 2006 FILIP RONDUDA (DEBEL)
SREBRO 2003 KAMIL NOWAK (DEBEL)
BRĄZ 2001 PAWEŁ POZIOMSKI (DEBEL)
BRĄZ 2002 PAWEŁ POZIOMSKI (DEBEL)
BRĄZ 2006 FILIP RONDUDA

MISTRZOSTWA DRUŻYNOWE – 37 MEDALI (12-8-17)

 

SENIORZY – 7 MEDALI (1-1-5)

ZŁOTO 2004
SREBRO 1978
BRĄZ 1971
BRĄZ 2005 (HALA)
BRĄZ 2004 (HALA)
BRĄZ 2005
BRĄZ 2007

JUNIORZY – 2 MEDALE (1-0-1)

ZŁOTO 2007
BRĄZ 2007 (HALA)

JUNIORKI – 2 MEDALE (1-0-1)

ZŁOTO 2007
BRĄZ 2006

KADECI – 4 MEDALE (3-0-1)

ZŁOTO 2005 (HALA)
ZŁOTO 2005
ZŁOTO 2006
BRĄZ 2006 (HALA)

KADETKI – 5 MEDALI (2-0-3)

ZŁOTO 2006 (HALA)
ZŁOTO 2005
BRĄZ 2004
BRĄZ 2005
BRĄZ 2007

MŁODZICY – 6 MEDALI (1-5-0)

ZŁOTO 2007 (HALA)
SREBRO 2002 (HALA)
SREBRO 2003
SREBRO 2004 (HALA)
SREBRO 2004
SREBRO 2007

MŁODZICZKI – 5 MEDALI (3-1-1)

ZŁOTO 2004 (HALA)
ZŁOTO 2004
ZŁOTO 2007
SREBRO 2006
BRĄZ 2003

SKRZATY – 5 MEDALI (0-1-4)

SREBRO 2004
BRĄZ 2001
BRĄZ 2002
BRĄZ 2003
BRĄZ 2006

SKRZATKI – 1 MEDAL (0-0-1)

BRĄZ 2002

(powyższe dane na podstawie informacji z www.pzt.pl oraz zbiorów Pana Henryka Pestki)