+48 516 909 777 biuro@ktarka.pl

Spotkania z psychologiem

Szkolenie dzieci i młodzieży

Młody Tenisista w Centrum Uwagi

Program wsparcia dla zawodników, rodziców i trenerów
Klubu Tenisowego Arka Gdynia

Często młodzi tenisiści i tenisistki tracą radość z gry, nadmiernie koncentrując się na wyniku i jego znaczeniu. Długimi godzinami rozmyślają o zbliżających się turniejach i sparingach, co często wiąże się ze wzmożonym odczuwaniem stresu. Także po przegranych meczach wracają wspomnieniami do niewykorzystanych okazji czy z błędów, które zwykle nie zdarzały się na treningach. Rodzice i trenerzy mogą stanowić w takich sytuacjach bardzo istotne wsparcie, umożliwiające radzenie sobie w takich sytuacjach. Właściwa, wspierająca postawa opiekunów jest niezwykle ważnym czynnikiem budującym pewność siebie młodych następców Igi i Huberta, polepsza ich motywację a co najważniejsze stanowi świetną okazję do budowy relacji z dzieckiem-sportowcem.

Przygotowany przez psychologów sportu Daniela Krokosza i Annę Ussorowską program adresowany jest właśnie do rodziców i trenerów młodych tenisistek i tenisistów z Klubu Tenisowego ARKA w Gdyni. Koncentruje się on między innymi na takich zagadnieniach jak:

  • dziecko w sporcie – w czym może pomóc psycholog sportowy
  • znaczenie treningu mentalnego u młodych sportowców
  • budowanie i utrzymanie motywacji wewnętrznej
  • komunikacja w zespole rodzic-trener-zawodnik
  • sposoby radzenia sobie z presją – kiedy rodzic stresuje się bardziej niż zawodnik
  • gry i zabawy zwiększające koncentrację uwagi

Spotkania z psychologiem sportowym odbywają się cyklicznie co 2 tygodnie w klubie, w formie wykładów, dyskusji i ćwiczeń warsztatowych.

Pierwsze spotkanie psychologiczne dla zawodników aktywnie uczestniczących w treningach i turniejach oraz rodziców odbędzie się 9 października 2021 w klubowej kawiarni:

  • 12:30 grupa starsza (10 lat i powyżej)
  • 13:45 grupa młodsza (poniżej 10 lat)

Więcej informacji wkrótce u trenerów i na naszej stronie!