+48 516 909 777 biuro@ktarka.pl

O klubie

Klub tenisowy ARKA

Klub Tenisowy Arka Gdynia to instytucja z historią datowaną od 1932 roku. Na przestrzeni lat ośrodek ewoluował i dzisiaj stanowi nowoczesne centrum tenisowe, znane w całym kraju a także poza jego granicami.

Klub jest organizatorem wielu międzynarodowych turniejów w tym meczów rozgrywanych w ramach Pucharu Davisa czy zawodów seniorskich i juniorskich odbywających się pod auspicjami ITF.

Klub Arka to ponad 120 stałych członków, ponad 300 dzieci kształcących swój forehand i backhand, setki graczy rekreacyjnych, kibice podczas turniejów i rodziny odwiedzające obiekt by zaznać kojącego spokoju w oazie ciszy znajdującej się w centrum 250-tysięcznego miasta.

Siłą Arki jest wyjątkowo urokliwe położenie kortów, jednych z najpiękniejszych w Europie. Obiekt Klubu zawsze wywołuje zachwyt odwiedzających, nie wyłączając zagranicznych tenisistów. Od południa i zachodu Arkę otacza rezerwat leśny, a od wschodu brzeg Morza Bałtyckiego. Naturalna i bogata zieleń parkowa stwarza niepowtarzalny klimat dla wypoczynku po trudach treningu.

Klub Tenisowy Arka Gdynia to wspaniałe miejsce dla relaksu, spacerów i przede wszystkim gry w tenisa. Jest ozdobą pięknego miasta i jego wizytówką.

Dzięki zapleczu, jakim jest przestronna acz przytulna kawiarnia w domku klubowym, ludziom, którzy od lat pomagają sprawnie prowadzić działalność Klubu, oraz bogatej infrastrukturze tenisowej (20 kortów – w tym 6 krytych, 1 kort twardy, szeroka ścianka treningowa) obiekt tętni życiem przez 7 dni w tygodniu i 12 miesięcy w roku.